iPhone 7'de Kulaklık Girişi Olmayabilir!

Daha ince bir iPhone üretmek için kolları sıvayan Apple, radikal bir karara imza atabilir.
iPhone 7'de Kulaklık Girişi Olmayabilir!

Apple'ın yeni telefonu olacak iPhone 7'nin görücüye çıkmasına epey bir süre var. Ancak sizin de bildiğiniz gibi mobil cihaz sektöründe sular kolay kolay durulmuyor.

Sürekli olarak bir söylenti, sızıntı durumu söz konusu. Ancak bu sefer bahsedeceğimiz söylenti, oldukça ilginç ve bir o kadar da sektörün seyrini değiştirecek bir hamle olabilir.

Bildiğiniz gibi gerek Apple cephesi olsun, gerekse Android telefonların lideri durumundaki Samsung cephesinde olsun, yeni telefon üretirken en büyük gaye, daha ince bir gövdeye sahip telefon üretmek oluyor. Bu konuda firmalar ciddi çalışmalar zaten yapmakta. Ancak Apple, daha ince bir iPhone yapma konusunda son derece radikal bir karar alabilir.

iPhone 7'de Kulaklık Girişi Olmayabilir!

Çıkan söylentilere göre Apple, iPhone 7'de kulaklık girişini ortadan kaldıracak. Evet, baya baya telefonda kulaklık girişi olmayacak. Bu tarz yenilikler konusunda ilk hamleleri sıkça atan firma olan Apple, bir kez daha büyük bir değişiklikle karşımıza çıkabilir.

Gelen haberlere göre daha ince ve tasarım olarak daha zarif bir iPhone 7 yapmak isteyen Apple, çözümü 3.5mm'lik kulaklık girişini kaldırmakta bulmuş. Bu sayede telefon istenildiği şekilde ince yapılacak ve tasarım bütünlüğü daha ön planda olacak. ''E kulaklık girişi yoksa millet nasıl kulaklık takacak?'' diye soranlarınız için de 2 farklı ihtimal söz konusu.

iPhone 7'de Kulaklık Girişi Olmayabilir!

Bu ihtimallerden ilki, Bluetooth ile çalışan bir kulaklık ile, Bluetooth bağlantısı üzerinden kulaklığı kullanma. Tabi bu durum şu an için pek olası gözükmüyor zira bu denli büyük pazarı olan bir cihaz için Bluetooth kulaklık özelliği biraz riskli gözükebilir. İkinci ve daha makul duran ihtimal ise,Lightning portu üzerinden bu işi çözmek. Yani, tıpkı iPhone şarj aletleri gibi çıkışa sahip kulaklıkların -ki piyasada bu tarz kulaklıklar mevcut- devreye girmesi.

Şu an için Apple'ın bu hamlesi bir söylentiden ibaret. Ancak bu söylenti mobil sektörde yüksek sesle konuşulmaya başlanınca, bizde de ufak bir beklenti yaratmış durumda. Bekleyip göreceğiz.

Ek Resimler

Bu içerik 22.08.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1817 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler