iPhone Düşünce Zarar Görmesin Diye Paraşüt Sistemi Geliştiriliyor!

iPhone için yine değişik bir konsept düşünülmüş... Diğer akıllı telefonlara oranla yüksek fiyatlardan tüketicilerle buluşan iPhone, yere düştüğünde en ufak çizilmelerle değer kaybediyor veya kırılmalar meydana geldiyse üzüntü yaratıyordu.
iPhone Düşünce Zarar Görmesin Diye Paraşüt Sistemi Geliştiriliyor!

iPhone için yine değişik bir konsept düşünülmüş... Diğer akıllı telefonlara oranla yüksek fiyatlardan tüketicilerle buluşan iPhone, yere düştüğünde en ufak çizilmelerle değer kaybediyor veya kırılmalar meydana geldiyse üzüntü yaratıyordu. Haliyle verilen o kadar para sonunda da tüketiciler de zor durumda kalıyorlardı. Geliştirilen sistem sayesinde iPhone ürünler artık yere düşerken, düşüş hızında azalmalar gerçekleştirilecek ve paraşüt sistemi aktif edilerek yerle teması daha yumuşak bir noktada olacak.
iPhone Düşünce Zarar Görmesin Diye Paraşüt Sistemi Geliştiriliyor!

Sert zemin üzerine narin bir düşüş gerçekleştirecek iPhone cihazlar ise zarar görmeyecekler. Sistem şöyle çalışıyor: iPhone ivme kazandığı andan itibaren Co2 kapsülleri tetikleyiciyi çalıştıracak ve cihazın  4 tarafındaki iskeletlerde sarılı Co2 kapsülleri aktif duruma geçecek. Aktifleşen kapsüller çerçevelerden dışarıya çıkarak tüpü hızla boşaltacak. Dolayısıyla roket sistemine benzer bir şekilde paraşüt kullanılmış olacak ve cihaz yere yumuşak bir iniş gerçekleştirecek. Ayrıca CO2 tüpleri ile daha sonradan boşalan Co2 kapsüllerine kolaylıkla ilave yapmak mümkün olacak. Hayata geçirildiği takdir de bir çok iPhone kullanıcısını sevindirecek bir haber, umarız yakın zaman da hayata geçirilir.

Ek Resimler

Bu içerik 22.08.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1607 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler