iPhone 7'de Home Tuşu Değişecek!

Apple'ın yeni iPhone modelinde home butonuna yeni bir çözüm getireceği konuşluyordu. Peki, iPhone 7'de yeni home butonu nasıl olacak?

iPhone 7'de Home Tuşu Değişecek!

Apple'ın merakla beklenilen yeni iPhone modeli ile ilgili iddialar gün geçtikçe çığ gibi büyüyor. Bir yandan yeni modelle ileriki yeni özellikler, donanım detayları ve dizayn ile ilgili özellikler basına sızdırılırken bir diğer taraftan yeni aygıtın hangi isimle geleceği bile sır gibi saklanıyor.

Zira birçok kullanıcının iPhone 7 adında bir aygıt beklemesine karşın telefonda radikal farklılıkların yapılmaması adının iPhone 6SE olabileceği olasılıklarini de meydana atmıştı.

Yeni iPhone modeli ile ilgili bir başka münakaşa hususu da yeni home düğmesinin nasıl çalışacağıydı. Öyle ki tuşun tamamıyla kalkacağı gibi söylentiler dahi kulaktan kulağa yaygınlaşırken yeni iPhone modelinde home düğmenin basınca duyarlı olarak çalışacağı açıklandı.

Baskıya Duyarlı Yeni Home Butonu

iPhone 6S eşliğinde 3D Touch özelliğini yaşamımıza sokan Apple benzer mimaride çalışan classic home düğmesini yeni modeline entegre edeceği öngörülüyor.

Bloomberg News'in paylaştığı habere göre yeni home düğmesiyle program yöneticisi, ana ekran erişimi ve Siri ekranına geçiş değişik boyutlar kazanabilir.

Ek Resimler

Bu içerik 22.08.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1312 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler