Apple iPhone 6S ile yine satış rekoru kırdı

Apple iPhone 6S modelleri satış rekoru kırdı.

Apple iPhone 6S ile yine satış rekoru kırdı

Apple geçen yıl iPhone modellerinde büyük değişikliğe gitti ve ekran boyutu daha büyük iki iPhone modeli tanıttı. Ancak ekranın büyümesi ile oldukça ince tasarlanan iPhone 6’lar eğilme sorunlarıyla karşı karşıya kaldı. Fakat bu eğilme sorunları iPhone 6 modellerinin satışına engel olmadı ve iki gün içinde 10 milyon satış rakamı ile satış rekoru kırdı.

Apple iPhone 6S ile yeni bir rekora imza attı ve 25 Eylül tarihinde satışa sunulduğu günden bu yana üç gün içinde 13 milyondan fazla satış rakamına ulaştı. Apple iPhone 6S bazı pazarlarda satışa sunuldu ve 9 Ekim tarihinde yeni pazarlarda satışa sunulduğunda daha çok satış rakamlarına ulaşacaktır.

Apple iPhone 6S ile yine satış rekoru kırdı

iPhone 6S’in 9 Ekim'de satışa sunulacak ülkeler arasında Andora, Avusturya, Belçika, Bosna, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Yunanistan, Grönland, Macaristan, İzlanda, İrlanda, Man Adası, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Maldivler, Meksika, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre ve Tayvan.

10 Ekim'de satışa sunulacak ülkeler arasında Bahreyn, Ürdün, Kuveyt, Katar, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri yer alıyor. iPhone 6s ve iPhone 6s Artı Hindistan, Malezya ve Türkiye'de satışa sunulacak. 2015 yılı sonu itibariyle her iki cihaz da 130'dan fazla ülkede raflarda yerini alacak.

Ek Resimler

Bu içerik 18.08.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1430 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler