iPhone 6s Plus Bataryası Selefinden Düşük!

Apple'ın iPhone 6s Plus modelinde kullanmış olduğu bataryanın kapasitesi belli oldu. iPhone 6s Plus'ın batarya kapasitesi halefi iPhone 6 Plus'a göre daha düşük!

iPhone 6s Plus Bataryası Selefinden Düşük!

iPhone 6s modellerinde kullanılan Apple A9 işlemci, daha az enerji tüketmesiyle ön plana çıktı. Apple A9 işlemcinin daha az enerji tüketmesinden dolayı Apple’ın, iPhone 6s modelinde daha düşük kapasiteli bir bataryaya yer verdiği tanıtım filmlerinde görüntülenmiş ve kafalarda soru işaretlerinin oluşmasına neden olmuştu.

iPhone 6, 1810 mAh kapasiteli bataryaya sahipken, iPhone 6s’in 1715 mAh kapasiteli batarya ile gelmesi ilk etapta korkutmuş ancak her iki modelin de kullanım sürelerinin aynı olması aradaki farkın hissedilmeyeceğini ortaya koymuştu. Bugün, iPhone 6s Plus modelinin de batarya kapasitesi açıklandı. Tahmin edeceğiniz gibi Apple, iPhone 6s Plus modelinin de batarya kapasitesini düşürdü.

iPhone 6s Plus Bataryası Selefinden Düşük!

iPhone 6 Plus modeli 2.915 mAh kapasiteli bataryaya sahipti. Apple, Apple A9 işlemcinin daha az güç tüketmesine güvenerek iPhone 6s Plus modelinde batarya kapasitesini 2.750 mAh değerine indirgedi. Aradaki-165 mAh değerinin Apple A9 işlemcinin az enerji tüketiminden dolayı hissedilmeyeceği söyleniyor. Apple’ın sitesinde yer alan bilgiler iPhone 6 ile iPhone 6s ve iPhone 6 Plus ile iPhone 6s Plus modellerinin eşit kullanım süresi sunduğu yönünde. Bakalım açıklanan bu değerler günlükkullanımda nasıl olacak?

Ek Resimler

Bu içerik 18.08.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1113 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler