Yeni iPhone Hakkında Tüm Sızıntıları Bir Araya Topladık!

Apple‘ın her sene Eylül ayında iPhone ve diğer akıllı cihazlarını tanıtıyor. Apple’ın bu seneki etkinliğinde tanıtacağı yeni cihazlarının arasında iPhone 7 ve ya 6s‘ de bulunması muhtemel. Peki, Apple iPhone 6 ve 6 Plus cihazlarından sonra karşımıza daha ne gibi radikal kararlarla çıkacak ? İşte bunun yanıtını, yazımızda vermeye çalışacağız.
Yeni iPhone Hakkında Tüm Sızıntıları Bir Araya Topladık

Ekran!

Yeni iPhone’ de gerek donanım, gerekse tasarım açısından ciddi yenilikler bizi bekliyor. Apple, ilk kez iki farklı ekran boyutuna sahip iki modeli aynı lansmanda tanıtmıştı. İlk kez iPhone 6 ve 6 Plus’ da yaptığı bu yeniliği yeni iPhone’larda da yapacak. Yeni iPhone’ ların da 4.7 ve 5.5 inc boyutunda geleceği tahmin ediliyor. (4 inc ekran çok küçük bir ihtimal de olsa seçenekler arasında)

Ekran teknolojisinde Apple’ ın getireceği en büyük yenilik, hiç kuşkusuz yakın zamanda iPhone cihazlar için de patentini aldığı Force Touch teknolojisi olabilir. Bu teknoloji ile birlikte iPhone ekranı, ekrana uyguladığınız kuvvete göre komut algılayabilir olacak. Örneğin; Bir çizim uygulamasında ekrana hafif bastığınızda ince çizim, biraz daha baskı uyguladığınızda da daha kalın bir çizim yapabileceksiniz. Apple, bu teknoloji ile birlikte, Home tuşundan da kurtulmaya çalışıyor(muş). Bu da gelen tahminler arasında yer alıyor.

Donanım!

Apple, iPhone 6 ve 6 Plus cihazlarında A8 işlemci ve 1 GB RAM ile kullanmış, hatta iPhone 6 Plus cihazlarında kullanılan RAM miktarının 2 GB olduğu yönünde şehir efsaneleri dolaşmaya başlamıştı. İlerleyen zamanlarda iOS sürümlerinin RAM kullanım miktarının artacağı ve uygulamaların daha fazla bellek tüketeceğini de göz önüne alarak, yeni iPhone’ da rahatlıkla 2GB DDR3 RAM kullanılacağını söyleyebiliriz. İşlemci olarak da iPad Air 2′ de kullanılan A8X işlemci tercih edilebilir. (Düşük bir ihtimal de olsa 1GB DDR4 RAM tercih edilebilir. 2GB DDR4 olursa da tadından yenmez). Ayrıca yeni iPhone ile birlikte16 GB tamamen tarihin tozlu sayfalarına karışacak ve en düşük bellek miktarı 32 GB olacak. (Yine küçük bir ihtimal de olsa, 256 GB depolama kapasitesini sürpriz olarak bekliyorum ben 64,128,256 GB gibi)

Tasarım!

Yeni iPhone, tasarım açısından bakıldığında biraz daha büyüyecek ve kalınlaşacak. Gözle görülemeyecek bu farklar, ancak eski ve yeni iPhone’ lar yan yana geldiğinde anlaşılabilir düzeyde olacak. Gelen tahminlere göre yeni iPhone, 0.15 mm daha uzun, 0.2 mm daha kalın olacak. Bu yeni boyutlar, Apple’ın yeni Macbook’ta tanıttığı pil teknolojisini, yeni iPhone’ da uygulayabileceği anlamına da geliyor olabilir. Yeri gelmişken, değişen bu boyutlardan sonra yeni iPhone’ larda batarya 3000 mAh‘i geçebilir.  Ayrıca Apple’ ın yeni iPhone’ lar da tercihe sunulan Gümüş, Altın ve Uzay Grisi  renklerine alternatif olarak yeni bir renk seçeneğinin de gelebileceği gündemde. Yeni iphone’ lar ile birlikte arka anten çizgilerine de veda edeceğimiz yönünde güçlü tahminler de mevcut.

Kamera!

Her ne kadar iPhone 6 ve 6 Plus’da kullanılan geliştirilmiş 8 MP kamera, 20 MP olarak piyasada dolaşan birçok cihaza kök söktürse de, özellikle Samsung’un S6 ve S6 Edge cihazlarının lansmanı sırasında Apple’ın kamerasına gönderme yapması ve kullanıcıların artık Apple’ dan daha çok yenilik beklediğinden dolayı yeni iPhone’larda arka kamera 12 MP olması muhtemel. Ön kamera hakkında ise henüz bir bilgi yok.

Sizler için bütün tahminleri bir araya getirmeye çalıştık. Eğer bu yeniliklerin hepsini yeni iPhone’lar da göreceksek, şimdiden para biriktirmeye başlasak iyi olacağa benziyor. Sizce yeni iPhone’da şu da olmalı dediğiniz yazılımsal ve donanımsal özellikler ne olmalı?

Ek Resimler

Bu içerik 16.08.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1312 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler