iPhone 8 OLED Olacak

Apple’ın iPhone 8 için ekran teknolojisini değiştireceğine dair daha fazla ipucu var

iPhone 8 oled olacak : LTPS out, OLED in

iPhone 8 oled olacak :Şimdi tüm iPhone 7 ve iPhone 7 Plus heyecanından sonra, dikkatimizi iPhone 8(veya Apple yeni modelinin ismi konusunda ne karar verecekse) üzerine vermenin vakti geldi. Bu telefonların tanıtımı için önümüzde daha çok uzun bir zaman var ama biz şimdiden 2017’de neler olacağı konusunda söylentiler duyuyoruz.

Burada odaklanacağımız söylenti ise ekran teknolojisi ile ilgili: elektronik devi Sharp şirketinin başkanı Tai Jeng-wu öğrencilerden oluşan dinleyicilere Apple’ın iPhone 8 cihazında OLED ekran teknolojisi kullanacağını söyledi.

Geçtiğimiz zamanlara dikkat edecek olursak – Sharp şirketi Apple’ın Asya kıtasındaki ana üretim partneri Foxconn tarafından satın alındı ve Cupertino’daki söylentilere göre Apple, Sharp ve Foxconn’un yardımları ile birlikte ekran üretimini kurum içinde halletmek istiyor. iPhone’un mevcut jenerasyonunun kullandığı ekranları da Sharp şirketi yapıyordu.

iPhone 8 OLED Olacak

Noksansız bir ekran teknolojisi

Bugün iPhone’lar LTPS(Low-Temperature Polycrystalline Silicon) LCD teknolojisini kullanıyor ve gerçekten kaliteli görünüyor ancak OLED(Organic Light-Emitting Diode) ekranlara geçiş (Samsung Galaxy telefonlarında kullanıldığı gibi) daha iyi bir renk zıtlığı ve kavisli ekranlara geçiş için daha kolay bir yol anlamına geliyor. Apple Watch cihazında da OLED ekran şimdiden kullanılıyor.

Eğer normal bir kullanıcı iseniz bu iPhone söylentisi sizi çok heyecanlandırmamış olabilir, ancak ekrana bakarken çok uzun zaman geçireceksiniz, ekranın arkasındaki teknolojiyi anlamak bu yüzden önemli. Bu ayrıca Apple’ın bir gün akıllı telefon modelleri arasına kavisli bir model ekleyebileceğinin de göstergesi olabilir.

Ayrıca gelecek yılın iPhone modelinin camdan bir arka kısma sahip olacağını duyuyoruz ve iPhone’ların 10. Yılı şerefine farklı boyutta üçüncü bir modelin olma ihtimali var.

Ek Resimler

Bu içerik 23.08.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1345 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler