iPhone 8 3D Kamera ile Geliyor

iPhone 8 3D Kamera ile Geliyor : Apple, iPhone 8 için Yeni 3D Dual-Lens Kamera Donanımını Keşfediyor

The Korea Economic Daily’de yer alan kısa bir rapora göre Apple, iPhone’un 10. Yıl dönümünde olası kullanım için LG ile birlikte 3D fotoğraf efektleri yaratabilen yeni bir dual-lens kamera modülü üzerinde çalışıyor.

Bu rapor detay açısından zengin olmamakla birlikte, “LG Innotek” dual-lens kameranın Apple’ın 2017 yılının ikinci yarısında sunacağı yeni ürünlerde kullanılabileceğini söylüyor.

Bu olay ile yakından ilgilenen kaynaklar, "Apple şu anda 3D kamera teknolojisini LG Innotek'in akıllı telefon kamerasına nasıl uygulayacağını üzerinde çalışıyor" diyor ve ekliyor: "LG Innotek'in kendi 3D kamerası ve ilgili teknolojileri olduğundan bu tür ortak çabalar muhtemelen önümüzdeki yıl içerisinde meyve verecek.

Raporda ayrıca LinX Imaging şirketinin geçen sene Apple tarafından satın alındığından da bahsediliyor. Apple, LinX şirketinin geliştirilmiş kamera teknolojisinin sahipliğini aldı. 3D derinlik eşleştirmesi ve ışıklandırma iyileştirmeleri de içeren bu teknoloji genellikle iPhone 7’de gördüğümüz Portre Modu gibi özellikler yaratmak için kullanılıyor.

Apple’ın yüz ve biyometrik tanıma için kendisinin eski patentleri olmasına rağmen, kaynakların işaret ettiği donanım tabanında başka hangi “3D fotoğraflama” özellikleri olacağı kesin değil. Diğer taraftan Apple, nesne tanıma gibi ileri teknoloji görüntü analiz teknikleri için patentli buluşlara sahip ancak bunlar büyük ölçüde yazılımlara dayanıyor. Ayrıca Apple’ın artırılmış gerçeklik işlevselliğini iPhone'un kamera uygulamasına entegre etmek için bunun üzerinde çalışan bir ekip oluşturduğu söyleniyor.

Apple 2017 yılında iPhone için cam bir gövde ile birlikte üzerine entegre edilmiş Touch ID parmak izi sensörü ve ön kamera bulunan kenardan kenara OLED ekran gibi büyük tasarım değişiklikleri planlıyor. Yeni iPhone’lar muhtemelen 4.7 ve 5.5inç ekran boyutlarına ve kablosuz şarj özelliğine sahip olacak.

Tüm bu yenilikler biz kullanıcılar için heyecan verici.  Bakalım ilerleyen günlerde ne gibi  yeniliklerle karşılaşacağız. iPhone 8 ile ilgili elimize geçen tüm verileri ve sızıntıları sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.  Bizi Takip etmeye devam edin.

Ek Resimler

Bu içerik 23.08.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 2119 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler