iPhone 7 Teknik Özellikler

1) Fiziksel Dizayn : iPhone 7, büyük ölçüde aynı görünüme sahip iPhone 6 ve 6S modellerinden sonra fiziksel olarak tatmin edici bir yeniden tasarıma sahip olacağa benziyor. Apple’ın izleyeceği yolu tam olarak bilmemekle beraber, şu ana kadar gelmiş olan en ince iPhone modeli olabilir. Kulaklık girişinin kaldırılması buna büyük ölçüde etki ediyor. Apple müzikseverleri wireless Bluetooth kulaklıklar veya şarj girişine uyumlu kulaklıklar kullanmaya zorlayacak gibi.(Bu arada bir kaynağa göre de Apple Lightning-to-3.5mm dönüşüm adaptörünün iPhone 7 ile geleceği söyleniyor) Kulaklık girişi olmaması söylentileri, çeşitli anonim kaynaklardan gittikçe güç kazanıyor ve sızan resimler tarafından da destekleniyor. iPhone 7 Kılıf alanında dünya lideri olan VRS Design şimdiden ürünleri satışa sundu bile.  Bir diğer dizayn değişikliğinin de flush kamera olması bekleniyor.

2) Batarya Ömrü : iPhone 7 batarya ömrü bakımından 6 ve 6S modellerinden biraz daha iyi olabilir ama John Ive’ın dediklerine göre Apple daha uzun batarya ömrü için önemli fedakarlıklar yapmayı düşünmüyor ve zaten Apple’ın geniş ekranlı cihazlarının pil ömrü oldukça iyi.

3) Daha Yüksek Ekran Çözünürlüğü : Bu da bir diğer olasılılık. Apple,  gözlerinizin görebileceği kadar keskin olacağı söylenen ‘Retina’ söylemini iPhone6 Plus ile çürüttü ve Apple şirketi ekran çözünürlüğü bakımından rakipleriyle deyimi yerindeyse kovalamaca oynuyor. Apple iPhone6 Plus ve iPhone6S Plus cihazlarındaki yüksek piksel yoğunluğunu alıp, Plus olmayan cihazlara da uygulayabilir. Hatta piksel yoğunluğu daha fazla da geliştirilebilirdi ancak korkarız ki bu şu an için pek mümkün görünmüyor. Bununla birlikte daha sert bir ekran materyali daha iyi olabilir, Apple safir materyali yeniden gündeme getirebilir ya da Corning’in yeni Phire projesini kullanabilir.

iPhone 7 Bugün Çıkıyor !

iPhone 7 Bugün Çıkıyor

4) 16GB artık en düşük depolama kapasitesi olarak sunulmayacak : iPhone 7 cihazının en az 32GB depolama kapasitesiyle geleceğini bekliyor ve umut ediyoruz. Çok büyük ihtimalle 256GB seçeneği de olacak. Bence iPhone 7 Teknik Özellikler içinde önemli bir konu kapasite.

5) iPhone7 USB-C portuna sahip olabilir: yeni 12 inç MacBook’ta olduğu gibi Apple bu portu kullanabilir ama bize göre bu biraz ihtimal dışı. Çünkü 30-pin girişinden Lightning girişine geçiş de oldukça tartışmalıydı(bir çok kullanıcı için de acı verici)

Ek Resimler

Bu içerik 23.08.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1585 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler