iPhone 7 su geçirmeyecek!

iPhone 7'nin ilk su geçirmez iPhone olabileceğine dair yeni ipuçları var.

Apple'ın ABD Patent Bürosu'nda yaptığı bir patent müracaatı, iPhone'da kullanılacak su geçirmez hoparlörlerden bahsediyor. Patent, hoparlör yapısını destekleyecek su geçirmez ve esnek bir zarın kullanılmasını anlatıyor. Patente göre bu zar, "bir dış ve bir iç yüzey içerebilir ve içeriye doğru uzayan bir kısma sahip olabilir". Patent, telefon suya maruz kaldığında yapının buna nasıl reaksiyon vereceğini de çeşitli bir şekilde anlatıyor.

Patent, aygıtın su geçirmezliğinin bir sınırı olacağının altını çiziyor ve "su geçirmezliğin" belirli bir su derinliğine kadar sağlanabileceğini söylüyor. Patentte su geçirmezlik teknolojisinin destekleneceği aygıtlar arasında akıllı telefonlar ve giyilebilir teknolojiler sıralanıyor.

Samsung, Sony gibi firmalar telefonlarında su geçirmezlik özelliklerine yer verse de Apple, şuana kadar iPhone'un su geçirmez bulunduğunu hiç iddia etmedi. Eylül'de tanıtılacak olan iPhone 7'nin bu teknolojiye hazır olup olmadığını bilmiyoruz, yalnız Apple'ın ileriki zaman için daha sağlam iPhone'lar planladığından emin olabiliriz.

Ek Resimler

Bu içerik 22.08.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1384 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler