iPhone 7 Bugün Çıkıyor

Merakla Beklenen iPhone 7 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple iPhone 7’yi yarın tanıtacak. Bu yüzden bu telefonla ilgili bildiğimiz ne varsa hepsi burada. En son varsayımlar iPhone7’de True Tone özelliğinin yanısıra arka kamerada çift LED flaş olacağı yönünde. Ayrıca birkaç ekstra renk beklentisinde de olabilirsiniz.

iPhone 7’nin satışa çıkış tarihini veya telefonun beraberinde getireceği yenilikleri mi merak ediyorsunuz? Öyleyse doğru yere geldiniz. Bu yıl iPhone modelinde büyük değişiklikler olabilir çünkü iPhone 6S yeni 3D dokunmatik teknolojisi dışında yenilikler açısından biraz da olsa beklentilerin altında kaldı.

Ama Apple’ın her zaman S-Serisi olmayan cihazlarda önemli değişiklikler yaptığını düşünürsek(iPhone 4, iPhone 5 ve iPhone 6 cihazlarındaki yeni gelen özelliklerini düşünün) bu sefer de büyük değişiklikler bekleyebiliriz.

Kısa keselim;

Ne zaman çıkacak : Lansman tarihi 7 Eylül
Ne kadara mal olacak : Çok büyük olasılıkla fiyatı iPhone 6S 'in çıkış fiyatı ile aynı olacak.

iPhone 7 çıkış tarihi
iPhone 7 Özellikleri

(Apple.com ve Apple.com.tr sitesinden tanıtımı duyurduğu görseller)

Apple CEO’su Tim Cook sadece bir gün sonra yani 7 eylülde iPhone 7’nin sahne alacağını belirtti.
Tesadüfen olmayan zamanlanmış lansman tarihi ile TechRadar ve diğer birçok haber sitesine “7 Eylül’de görüşmek üzere” diyerek lansman için davet gönderdi. Bu sadece tanıtım amaçlı lansman, iPhone 7’nin satışa sunulacağı anlamına gelmiyor.

iPhone 7 Kılıf ları şuan Türkiye' de satışa sunuldu bile.

İphone 7 Ne Zaman Piyasaya Sürülecek?

Asıl iPhone 7 çıkış tarihinin önümüzdeki hafta yani 16 Eylül Cuma günü olması beklenen cihazın ön siparişleri de 9 Eylül Cuma günü olması bekleniyor.

Apple’ın Eylül ayında yeni iPhone’u piyasaya sürmesi sürpriz değil. Bu, iPhone 5’ten beri birçok kez yapıldı. (Mart ayında piyasaya sürülen iPhone SE hariç) ve IOS 10 güncellemesi de sonbahar sezonuna denk geldi.

TechRadar: iPhone 7’nin lansman tarihinin 7 Eylül olduğunu doğrulandı. Mağazalardaki satışa çıkış tarihi henüz tam olarak belli değil. Ancak oklar 16 Eylül’ü gösteriyor.

iPhone 7 Özellikleri

iPhone 7 Satış fiyatı

Daha önceki fiyatlarında olduğu gibi benzer fiyatlarla çıkacak.
En küçük hafiza boyutu aynı fiyatla 32GB olacak
En yüksek hafızaya sahip telefonu 256GB olacak

iPhone fiyatları yıldan yıla nadir olarak değişiyor ve Weibo’daki söylentiler bunu doğrular nitelikte.

Bu demek oluyor ki iPhone 7 fiyatları yaklaşık olarak US$649 (£539, AU$1079) civarında olacak. Fakat iyi bir haber var aynı fiyata 16 GB yerine 32 GB ürüne sahip olacaksınız.

  • iPhone 7 deki yenilikler
    Su geçirmezlik
    Tamamen oval kenarlı metal çerçeve
    Yeniden tasarlanan anten

Herkes iPhone 7 de büyük değişiklikler beklerken maalesef Apple kullanıcılarına kötü haberlerimiz var: sağda solda konuşulanlara göre iPhone 6 ile çok benzer bir kasaya sahip olacak.

Duyduğumuza göre Apple, renk seçenekleri arasına Apple Watch’un siyah tonuna oldukça benzer Space Black’i ekleyebilir. Bunu 2012’deki iPhone5’ten beri görmemiştik.
Diğer bir söylenti de seçenekler arasına mavi tonun da gireceği yönünde, özellikle Çin medya kaynakları iPhone 7 renk seçeneklerinde mavi renginin olacağına dair ciddi ipuçları veriyor. Ama söylemek gerekirse, aynı resimde görülen çift kamera daha önce görüşmemiş bir şey. Bu yüzden bu nispeten belirsiz bir yenilik.

Ek Resimler

Bu içerik 23.08.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1424 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler