iPhone 6s ve 6s Plus’taki Anlamsız Kapanıp Açılma Sorunu

Apple’ın geçtiğimiz ay içerisinde duyurusunu yapıp yeni yeni satışa çıkardığı iPhone’larında daha şimdiden bazı sorunlar çıkmaya başladı.

iPhone 6s ve 6s Plus’taki Anlamsız Kapanıp Açılma Sorunu

Apple’ın geçtiğimiz ay içerisinde duyurusunu yapıp yeni yeni satışa çıkardığı iPhone’larında daha şimdiden bazı sorunlar çıkmaya başladı. Reddit, MacRumors ve Apple destek forumlarında yer alan yorumlara göre kullanıcılar, telefonlarının şarj halindeyken hatta kullanmadıkları zamanda bile kapandığını söylüyorlar. Sorunun genel olarak iPhone 6s ve 6s Plus’ta ortaya çıktığını söyleyen kullanıcılardan bazıları, cihazlarını iOS 9.0.2’ye güncelleyerek sorunu test etme aşamasına geldiklerini söylediler.

Forumlardaki bazı yorumlarda, kullanıcıların birçoğunun telefonu açmak için Home ve güç düğmesine basılı tutarak ‘hard reset’ işlemini yapmak zorunda kaldıkları belirtiliyor. Sorunun yazılımla mı yoksa donanımla mı ilgili olduğu net bilinmese de genel olarak yeni iPhone’larda olması, donanım kısmını biraz daha güçlendiriyor.
iOS 9.0.1 ve iOS 9.0.2 güncellemeleri ile bazı kilitlenme ve güvenlik sorunları çözülmüş olsa da ufak tefek bazı hataların kalmış olma ihtimali bulunuyor.

Ek Resimler

Bu içerik 18.08.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1313 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler