iPhone 6S ve 6S Plus'ın Su Dayanıklılık Testi

Apple'ın yeni telefonları iPhone 6S ve iPhone 6S Plus, acaba suya karşı dayanıklılar mı?

iPhone 6S ve 6S Plus'ın Su Dayanıklılık Testi

Apple 9 Eylül'de gerçekleştirdiği lansmanda yeni iPhonemodellerini tanıttı. Bu telefonlar tanıtılırken Apple, telefonlara eklenen ve iyileştirilen birçok özellikten bahsetti. Yeni model işlemci, yükseltilen RAM, megapikseli artan kamera gibi özelliklerinden söz edilen telefonun, son zamanlarda telefonlar arasında oldukça popüler olan bir özellikten mahrum olduğu göze çarptı;suya dayanıklılık.

Telefonlarda bulunan toz ve suya dayanıklılık özellikleri, her gittiğimiz yere götürme zorunluluğumuz bulunan bu cihazlar için son derece önemli bir özellik. Telefonların dayanıklılığının yanı sıra ömrünün uzamasını sağlayan bu özellik, telefondan telefona farklılık gösteriyor ve bu değerlere göre telefonlar bir "IP Rating" değeri alıyorlar. Değer telefonun suya ne kadar dayanıklı olduğunu gösteriyor.

Yeni iPhone'larda bu özelliğin bulunmadığını bilen fakat şansını denemek isteyen bir iPhone kullanıcısı, test amacıyla satın aldığı iPhone 6S'i ve iPhone 6S Plus1 saat suyun içinde beklettiği bir video yayınlamış. Sudan çıkarılan iPhone'ların 3D Touch özelliği ve kamerası özellikle deneniyor. Çünkü bu özellikler telefona su girdiği takdirde bozulacak olan ilk özelliklerin başında geliyor.

Ek Resimler

Bu içerik 18.08.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1875 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler