iPhone 6s'te Samsung İmzası!

Apple ile Samsung arasında yıllardır süren patent davaları teknolojidünyasını az çok takip eden herkesin malumudur. Hep didişirken görmeye alıştığımız bu iki teknoloji devi, her şeye rağmen ılımlı ticari ilişkilerini de sürdürüyorlar.
iPhone 6s'te Samsung İmzası!

Yıllardır Apple için işlemci ve parça tedarik eden Samsung, iki firma arasındaki atışmalara rağmen profesyonelliği de elden bırakmıyor.

A9 İşlemcilerinde Samsung İmzası

Ortaya çıkan son detaylara göre, Apple'ın bu sene içerisinde piyasaya süreceği yeni telefon modeli iPhone 6s'te de Samsung imzası bulunacak.Apple'ın, iPhone 6s'te kullanmayı planladığı A9 işlemcilerinin büyük bir kısmının Samsung tarafından üretileceği ortaya çıktı.

iPhone 6s'te Samsung İmzası!

Apple'ın ilk etapta işlemci tarafı için TSMC ile anlaşacağı iddia edilmişti. Fakat Samsung'un Exynos ile yakaladığı muazzam başarı, Apple'ın A9 için Samsung'la el sıkışmasına neden oldu.

TSMC ile köprüleri koparmayan Apple, parmak izi okuyucusu üretimini ise bu firmaya verdi. iPhone 6s'te herhangi bir stok sıkıntısı yaşamak istemeyen Apple'ın, A9 işlemcilerinin üretimine şimdiden başladığı ve bu üretimin son hız devam ettiği de sızan bilgiler arasında.

Ek Resimler

Bu içerik 16.08.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1367 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler