iPhone 6S ne zaman çıkacak? iPhone 6S özellikleri ve iPhone 6S fiyatı

iPhone 6S özellikleri ve fiyatı bilgileri haberimizden görebilirsiniz. Apple şirketinin yeni modelini duyurmasına az bir süre kala çeşitli iddialar ortaya atılmaya devam ediyor. Son olarak iPhone 6S modelinin tanıtılması bekleniyor. Henüz yapılmış resmi bir açıklama olmasa da dış kaynaklardan edinilen bilgilere göre iPhone 6S Eylül 2015'te resmi olarak açıklanacak. Peki iPhone 6S özellikleri nasıl olacak? iPhone 6S fiyatı ne kadar olacak? İşte edinilen son bilgilere göre iPhone 6S özellikleri ve fiyatı hakkındaki detaylar.
İşte iPhone 6S Özellikleri ve fiyatı hakkındaki bilgiler
iPhone 6S, uzun zamandır konuşulan ama bir türlü gerçek olmayan safir ekran hayalini gerçek yapacak. Şimdilik sadece akıllı saati Watch'ta safir ekran kullanabilen Apple'ın, iPhone 6S'te safir ekranla geleceğine kesin gözüyle bakabiliriz.
Daha da ilginç olan iddia ise, Apple'ın iPhone 6S'te OLED ekran teknolojisine geçiş yapacağını söylüyor. Bugüne dek OLED'in ekmeğini fazlasıyla yiyen isim Samsung ve Galaxy S serisi telefonları olmuştu. Ama şimdi Apple da, OLED teknolojisine geçiş yapmaya hazırlanıyor olabilir.
iPhone 6S ne zaman çıkacak? iPhone 6S özellikleri ve iPhone 6S fiyatı
Ekrana ne kadar basınç uyguladığınızı anlayan Forece Touch özelliği de, iPhone 6S'te kendine yere bulabilir.
iPhone 6S hakkında ortaya atılan son iddia ise, Apple'ın ilk modelden bu yana vaz geçmediği fiziksel ana ekran tuşunun kaldırılacağı ve yerini sanal bir tuşa bırakacağı. Ama bize sorarsanız bu iddianın gerçeğe dönüşme ihtimali son derece düşük. Apple, bilindiği gibi bu tuşu, aynı zamanda parmak izi okuyucu olarak da kullanıyor ve ondan vaz geçmesi pek mümkün görünmüyor.
Force Touch
Apple'ın yeni Apple Watch'ı gibi gelecek nesil iPhone 6s ve iPhone 6s Plus Force Touch'ı destekleyecek. Apple'ın rakiplerinden de yakın gelecekte farklı basınç miktarlarını algılayan mobil cihazlar görebilirsiniz ancak bunu Apple ilk olarak gerçekleştirecek gibi duruyor.
Apple Watch'ın küçük ekranın oldukça işlevsel olan Force Touch'ın yeni iPhone'larda hangi amaçla kullanılacağı kesinlik kazanmış durumda değil ancak kontrolün daha da iyi olması için kullanılması bekleniyor.
Kamera İyileştirmeleri
Apple, kamera bileşenleri ve kamera yazılımını geliştirmeye odaklanarak bir süredir megapiksel tarafında düzenlemeye gitmemişti ve uzun zamandır 8 megapiksel kamera kullanıyordu. Her ne kadar bir iPhone 5s, ve 5'in yanında iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ta 8 megapiksel kameraya sahip olsa da kesinlikle arada büyük farklar söz konusu.
Kaynaklara göre Apple artık iPhone'ların kamera megapikselini de arttırmaya hazırlanıyor. Genel kalitesi yükseltilmiş, yaklaşık DSLR seviyesinde 12 megapiksel çözünürlüğe sahip iPhone 6s ve iPhone 6s Plus'ı görmemiz söz konusu.
Elbette ki buna inanmak için görmek gerekir ama kesinlikle heyecan verici bir gelişme olduğunu söylemek gerekiyor.
A9 İşlemci
Apple'ın bir sonraki iPhone modelleri A9 işlemci ile güçlendirilecek. Detaylar hala geliyor ama bir 14 nm üretim süresi kullanılarak beklenen ve yeni bir mimari özelliği olacaktır. Büyük performans iyileştirmeler ve daha az güç tüketimine sahip olmasını bekliyoruz.
2 GB RAM
iPhone 6 ve iPhone 6 Plus 1 GB RAM'e sahipler ve onlar hala iyi bir performansa sahipler. Apple bu performansı bir adım daha öte taşımak için iPhone 6s ve iPhone 6s Plus'ta 2 GB RAM'i hedefliyor gibi duruyor. +1 GB RAM yükseltmesi dikkate değer büyük bir etkiye sahip olacaktır.
Güçlü Alüminyum
Apple'ın yeni iPhone modelleri iPhone 6s ve iPhone 6s Plus'ın güçlü 7000 serisi alüminyumdan imal edilmesi bekleniyor. Apple'ın mevcut giriş seviyesi Apple Watch modelleri hali hazırda 7000 serisi alüminyumdan mal edilmektedirler ve bu malzeme kesinlikle mevcut iPhone 6 modelinde kullanılan alüminyumdan daha güçlü.
Pil Ömrü
iPhone 6s ve iPhone 6s Plus önceki nesil iPhone modellerine göre önemli ölçüde büyütülmüş bir pile sahip olmayacak fakat A9 işlemci sayesinde ve iOS 9 optimizasyonları ile pil ömrünün çok daha iyi olacağını söyleyebiliriz.
Apple iPhone 6S fiyatı ne kadar?
iPhone 6S fiyatı hakkında kesin bir bilgi olmamakla beraber ABD'de 650 Dolar civarlarında olabileceği söyleniyor. Bu rakam baz alınırsa Türkiye'de iPhone 6S'in fiyatı vergiler ile birlikte 2900 TL civarlarında olması bekleniyor.

Ek Resimler

Bu içerik 16.08.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1376 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler