iPhone 6s’in Kamera Detayları Net Olarak Belli Oldu

Tanıtılmasına yaklaşık 2 haftalık bir süre kalan iPhone 6s’in kamera detayları da net olarak belli oldu.

iPhone 6s’in Kamera Detayları Net Olarak Belli Oldu

Apple’ın yeni iPhone’larını tanıtacağı tarih artık 9 Eylülolarak netlik kazandı. Resmi tanıtımına kadar neredeyse birçok özelliğini öğrenme fırsatını yakaladığımız iPhone6s’in sonunda kamera detayları da ortaya çıktı.

BusinessInsider’ın haberine göre iPhone 6s ve 6s Plus, 8 ve 12 MP çözünürlükte kameralara sahip olacak. Tedarikçiler tarafından yeni iPhone modelleri için şimdiden 5 elementli lens siparişinin yapıldığı söyleniyor.

Lenslerle ilgili biraz bilgi verecek olursak her biri plastik yapıyla üretilecek ve maliyetleri 1 dolarolacak. Tabii lenslerin korunması için safir camlı bir kapak da bulunacak. Fakat OnePlus gibiAndroid tabanlı şirketler, cihazları için (OnePlus 2) arka kameralarında 6 elementli lens kullanıyorlar ki bu, kameranın ışığı çok daha keskin almasını ve daha net görüntülerin elde edilmesini sağlıyor. Ayrıca düşük ışık koşullarında da daha iyi fotoğraf çekebilme deneyimini sağlıyor. (sanıyorum ki bu özellik, iPhone 6 Plus’ın başına gelenleri önlemek için önemli bir adım olabilir)

iPhone 6s’in Kamera Detayları Net Olarak Belli Oldu

Son olarak önümüzdeki yıl yeni iPhone almak isteyen kişiler için şunu da belirtelim; Apple’ın iPhone 7 modellerinde 6 elementli kamera lensi kullanmayı düşündüğü söyleniyor.

Ek Resimler

Bu içerik 17.08.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1402 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler