iPhone 6S'deki LTE Neredeyse İki Kat Daha Hızlı Olacak

iPhone 6S'deki LTE Neredeyse İki Kat Daha Hızlı Olacak

iPhone
serisinin merakla beklenen yeni telefonu 6S ile alakalı her geçen gün yeni bir bilgi ortaya çıkarken son olarak telefonun görselleri sızdırılmış, bizde bu haberimizde size bu görselleri sunmuştuk.

Görsellerin sızdırıldığı site olan 9to5Mac'e göre, iPhone 6S ile karşımıza çıkacak yeni özelliklerden biri de hızlandırılmış bir LTE sistemi olacak. Apple, yeni bir Qualcomm LTE ile, iPhone 6S'in indirme hızı kapasitesini teorik olarak neredeyse iki katına çıkarma amacında. Ancak sistemin önündeki engel, taşıyıcı desteği.

iPhone 6S'deki LTE Neredeyse İki Kat Daha Hızlı Olacak

Apple gerekli donanım ile iPhone 6S'lere bu özelliğini getirebilir. Ancak telefonun bahsedilen hızlara ulaşması için, telefonun kullanıldığı bölgede bulunan taşıyıcıların, gelişmiş LTE sistemini desteklemesi gerekmekte. Gelişmiş LTE seçeneği şu an Kore ve New York, San Francisco gibi Amerika'nın önde gelen şehirlerinde mevcut. Yani teoride LTE'nin kapasitesi bahsettiğimiz donanımsal değişiklik ile sağlanabilir durumda. Ancak beklenen verimin elde edilmesi bölgeye göre değişiklik göstermekte. Yine de bu yenilik ilk yeni iPhone'un LTE hızı, önceki versiyonlara göre çok daha iyi olacak. Benzer sistem Galaxy'lerinde arasında bulunduğu bazı önemli ve büyük firmaların telefonlarında, yine Qualcomm çipi ile sunulmaktaydı.

iPhone 6S'deki LTE Neredeyse İki Kat Daha Hızlı Olacak

Apple'ın böyle bir sisteme geçmesi, başka özellikler adına da önemli bir avantaj olabilir. 9to5Mac'e göre Apple'ın bu tarz bir sistemi sunması, cihazlarında daha falza enerji harcanması, dolayısıyla daha fazla pil ömrü demek. Bunun için de Apple yeni cihazının ana kartını biraz daha küçülterek, bir kadame daha büyük batarya üretebilir. Tabi bunların hepsi şu an için söylentiden öteye gidemiyor. Apple, büyük ihtimalle yeni telefonu ile daha iyi ve hızlı bir LTE sunacak, ancak batarya konusunda son noktayı Phil Schiller bir nevi koymuştu. Schiller'e göre Apple, hali hazırda bulunan batarya kapasitesinden memnun. Yeni gelişmeleri önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Ek Resimler

Bu içerik 16.08.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1448 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler