"iPhone 6 kılıfları iPhone 6s'ye uyacak mı?" sorusu yanıtlandı

Apple iPhone 6s ve iPhone 6s Plus'ın önceki modellere nazaran boyutlarının değişmesi kılıflar konusunda kafaları karıştırmıştı. Cevap ilk ağızdan geldi…
"iPhone 6 kılıfları iPhone 6s'ye uyacak mı?" sorusu yanıtlandı

Apple ne zaman yeni bir ürün duyursa herkesin aklına, "Eski kılıflar bu üründe de işimize yarayacak mı?" sorusu gelir. Daha önce iPhone 4'ten 4s'e geçerken ses tuşlarının konumlarında küçük bir değişikliğe giden Apple, iPhone 5'ten ise iPhone 5s'e geçerken ise fiziksel olarak neredeyse hiç farklılık yapmamış, ilk sürümün kılıfına sahip olan kullanıcılarına yeni sürümde de aynı kılıfı kullanabilme imkanı tanımıştı. Aynı durumun iPhone 6s ve iPhone 6s Plus'ta da olup olmayacağı ise merak konusuydu.

"iPhone 6 kılıfları iPhone 6s'ye uyacak mı?" sorusu yanıtlandı

Boyutların büyümesi kafalarda soru işareti oluşturmuştu

Geçtiğimiz hafta ABD’de düzenlenen etkinlikte tanıtılan Apple’ın yeni akıllı telefonları iPhone 6s ve iPhone 6s Plus'ın, hem boyut hem de ağırlık anlamında iPhone 6 ve iPhone 6s'ten daha kalın, daha geniş ve daha ağır olması, telefonlarını bir üst sürüme yükseltmek isteyen kullanıcıların kılıf konusunda kafasını karıştırdı.

Yeni geliştirilen 3D Touch teknolojisinin yanı sıra 7000 serisi alüminyum iskeletin de kullanılması nedeniyle bir önceki sürüme göre 0.2 mm daha kalınlaşan olan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus'ın kılıf konusunda bir sıkıntı oluşturmayacağının açıklanması pek çok Apple hayranının yüreğine su serpti.

Apple'ın resmi alışveriş sitesindeki kılıf ilanlarına "Hem iPhone 6 hem de iPhone 6s'e uyumludur" ibaresinin eklenmesi, piyasada bulunan resmi kılıfların herhangi bir uyum sorunu yaşatmayacağını ispatlamış oldu.

Ek Resimler

Bu içerik 17.08.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 6867 kez okundu.

Yorumlar (0)

  • A** Ş**22.08.2021

    Yorum onay bekliyor..

YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler