iPhone 5SE geliyor

Yeni bir rapor, Apple'ın 4 inç'lik bir Phone 6C piyasaya sürmeyeceğini, bunun yerine güncellenmiş bir iPhone 5C tanıtacağını söylüyor.

İphone 5SE geliyor

Beklenen telefon iPhone 5se olabilir!iPhone 5se adı şimdiye kadar karşımıza hiç çıkmamıştı. Beklenen 4 inç ekranlı model bu olabilir.Henüz Apple tarafından resmi bir açıklama gelmemiş olsa da teknoloji basını 4 inç ekranlı ve uygun fiyatlı bir iPhone modelinin duyuracağı konusunda hemfikir. Ancak bu sefer bahsedilen isim oldukça ilgin.iPhone 5se gelecek mi?Şimdiye kadar 4 inç ekranlı iPhone modeli için iPhone 6c şeklinde bir isimlendirme tercih ediliyordu. Ancak kısa bir süre önce ortaya atılan iddia bizi farklı bir isme yönlendirdi.

 

9to5Mac isimli Apple’a yakın haber kaynağının iddiasına göre Apple, iPhone 5se modeliyle karşımıza çıkacak.Daha düşük donanım seviyesinde, 4 inç ekran boyutlu ve daha ucuz bir alternatif olarak beklenen modele ilişkin bazı tahminler var. Tahminlerin en makul olanı Apple’ın bu cihazı etkinliğinin az olduğu pazarlara sunacağı yönünde. Yani Afrika ve Asya ülkelerindeki tüketicinin alım gücü düşünüldüğünde daha ucuz bir iPhone modeli makul olabilir.

 

Cihazın tasarımına ilişkin olarak çok sayıda detay var. Örneğin cihazın kasasının metal yerine plastik olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Çünkü plastik kasalı telefonların maliyeti ciddi ölçüde azalıyor. Donanım seviyesi olarak ise eski bir iPhone modelinin teknik özelliklerinin kullanacağı düşünülüyor. iPhone 5s veya iPhone 6 bu cihazlar arasında olabilir. Tasarımla ilgili bir diğer detay ise iPhone 6 ve iPhone 6s’te gördüğümüz tasarımın küçültüleceği yönünde. Yani 4.7 inçlik iPhone 6 kasası küçültülecek ve iPhone 5se için 4 inç boyutuna indirilecek.

Ek Resimler

Bu içerik 22.08.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1832 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler