iOS 10 beta'yı denedik! İşte ilk izlenimlerimiz...

iOS 10'un herkese açık son beta sürümünü kurduk; denedik.İşte iOS 10 hakkındaki ilk izlenimlerimiz!

 iOS 10 Beta'yı Denedik

iOS 10'un yeniliklerini anında hissettiren herkese açık beta versiyonu, Apple'ın mobil platformunu baştan aşağı değiştirmese de onda mühim farklılıklar yapıyor.

iOS 8 ve iOS 9 arasındaki devrimlere kıyasla daha mühim farklılıklar yayınlayan iOS 10'u ilk açtığınızda rağmenıza "kilidi açmak için kaydırın" ekranı gelmiyor; bunun yerine home butonuna basmanız yeterli oluyor. İşletim sistemi, menü kısayollarının miktarını artırırken çoğu yeni mesajlaşma fonksiyonu sunuyor.

İşte iOS 10'un halka açık beta'sının tanıttıkları.

iOS 10 Beta'yı Denedik

Uyandırmak için kaldır

iOS 10'u iPhone 6S Plus'ınıza yükler yüklemez Apple'ın yaptığı değişikliklerin farkına varıyorsunuz. Yeni "kilidi açmak için kaldır" fonksiyonu sayesinde telefonunuzu kımıldattığınızda ekran açılıyor. böylelikle hiçbir düğmeye basmadan, kilit ekranındaki uyarılara bakabiliyorsunuz. Apple Watch'taki bileğinizi kaldırarak uyandırma işlevinin bir karşılığı olan bu fonksiyon, yalnızca iPhone 6S, iPhone 6S Plus ve iPhone SE'de çalışıyor.

Home düğmesine basmanız gerekli

iOS 10'da kilit ekranını geçmek için Touch ID butonuna dokunmanız yetmiyor, ona basmanız da gerekiyor. Bu farklılığa başta pek mana veremesek de alışmamız çok sürmedi. Apple, kilidi hata sonucu açmamızı önlemek istemiş olabilir.

Zenginleşen uyarılar

iOS 10'un kilit ekranı ikazları, baloncuk dizaynıyla değişik göründüğü gibi, 3D Touch yardımıyla size daha fazla şey söylüyorlar. Mesela Mail programına sert dokunduğunuzda daha çok metin görebiliyor, arşivleme, silme gibi butonlare ulaşabiliyorsunuz. Böylece fazlası ufak prosedür için kilit ekranını geçip, programları açmanız gerekmiyor.

Ekranı yukarıyadan aşağıya çekerek açtığınız menüde ise hoşumuza giden İki farklılık var. "Bugün" sekmesi kaldırıldığından ikazlar, bundan sonra kendi başlarınalar ve X sembolüne uzun dokunarak "Tümünü temizle" fonksiyonunu görünür hale getirebiliyorsunuz.

Ek Resimler

Bu içerik 22.08.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1505 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler