iOS 10.1 Beta Yayınlandı!

Apple, zaman kaybetmeden iOS 10.1’i duyurdu. Apple şirketinin büyük bir sözü yerine getirdiği de görülüyor…

 iOS 10.1 Beta, 22 Eylül 2016'da geliştiricilere sunuldu (1 hafta içinde kullanıcılara beta olarak sunulacak), adından çokça söz ettirmiş yeni ‘Portre’ modunu içeriyor. Apple, yüksek kaliteli SLR kameralarını andıran ve gerçekten harika sonuçlar elde edeceğiniz portre modunun etkin bir şekilde arka plan bulanıklığını kullanabilme yeteneğini geçen hafta yapılan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus tanıtımlarında kapsamlı olarak tartışmıştı.

Bu efekt, sahip olduğu çift lens (daha fazla derinlik yaratmak için çift çekim kullanan kamera) sayesinde en çok iPhone7 Plus cihazında fark yaratıyor. Devrim niteliğinde bir yenilik olduğu söylenen ancak bazı kullanıcılara göre şimdiye kadar bir ‘game changer’ olarak görülmeyen çift kamera için de bir sıçrama noktası olarak nitelendiriliyor.

iOS 10.1 Beta Yayınlandı !

Bununla birlikte yeni Portre modu yalnızca iPhone7 Plus cihazına özel değil, iOS 10 Beta destekleyen tüm cihazlar(iPhone5 ve üstü) bu moddan faydalanabilecek. Apple’ın baş gösteren bazı yazılım hatalarını yayınlanacak olan bu güncelleme ile düzelteceğini de eklersek iOS 10.1 oldukça önemli bir güncelleme olacak.

IOS 10 Gizli Özellikleri haberimizde bilmediğiniz diğer özellikleri de öğrenebilirsiniz.

iOS 10.1 Beta sürümünü şu an kullanmak için Apple Geliştirici Merkezi’ne geliştirici olarak kayıt olmalısınız ama yukarıda da söylediğimiz gibi kullanıcılara açık beta sürümünün de kısa sürede yayınlanmasını bekliyoruz. Kullanıcılara sunulacak olan final sürümünün ise daha önce yapılan güncellemelerin yayınlanma tarihlerine bakacak olursak muhtemelen 6-8 hafta sonrasında yayınlanabileceğini öngörebiliriz.

Buna ek olarak iOS 10.1 Beta oldukça sağlam bir temel üzerine inşa ediliyor. Bugüne kadar iOS 10, iOS 8 ve iOS 9’da da bulunan(yeni yayınlanan 10.0.1 sürümü de dahil), kullanıcılarına sıkıntı veren çok sayıda probleme sahip ve Apple bu teknik sorunların üstesinden gelmek istiyor. Bazı kaynaklar, kullanıcıların iOS 10 sürümünde şikayetçi olduğu teknik arızaların yaklaşık %35’inin, sürümün yayınlandığı tarihten itibaren Apple tarafından yeniden ele alındığını belirtiyor.

iOS 10.1 Beta

 

iPhone 7 Vs iPhone 7 Plus : Farklar Neler?

Ek Resimler

Bu içerik 23.08.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1855 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler